MLS: Pobjeda Intera, Messi zabio gol i pet puta asistirao

| Autor: RTV HB
  • Image
    Messi

Argentinska nogometna zvijezda Lionel Messi upisao je gol i pet asistencija u pobjedi 6-2 Inter Miamija protiv New York Red Bullsa u američkoj MLS ligi.

Messi je tako postavio dva rekorda lige. Naime, pogodak kojeg je postigao na utakmici protiv New Yorka bio je njegov šesti zaredom, a nikad prije igrač MLS-a nije postigao šest golova za svoju momčad u nizu. Osim toga, Messi je skupio pet asistencija u utakmici, više u jednoj utakmici nego bilo koji igrač prije njega.

Ostale golove za Miami postigli su Urugvajac Luis Suarez koji je upisao hat-trick, te dva Paragvajac Matias Rojas.

New York je na poluvremenu vodio 1-0. Dante Vanzeir je zabio za vodstvo gostiju u 30. minuti. Messi i suigrači sve pogotke i asistencije upisali su u drugom poluvremenu na domaćem terenu pred oko 21.500 gledatelja. Emil Forsberg je s bijele točke smanjio na 2-6 u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice. Ovom pobjedom Miami je produžio niz neporaženosti na šest utakmica i ostao na vrhu Istočne divizije.

Messi, koji je u travnju proglašen igračem mjeseca MLS-a, zabio je najmanje jedan gol u šest uzastopnih ligaških utakmica i ima ukupno deset golova i dvanaest asistencija u samo osam odigranih utakmica. Na ljestvici strijelaca vode Messi i Suarez s po deset pogodaka.