Novi kiks Liverpoola, 2-2 kod West Hama

| Autor: RTV HB
  • Image
    Prosinečki 123

U prvom susretu 35. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, u Londonu su nogometaši West Hama i Liverpoola odigrali 2-2.

West Ham je poveo u 43. minuti kada je Bowen nadskočio gostujuću obranu te je glavom pogodio za 1-0 i svoj šesnaesti ligaški pogodak ove sezone.

Liverpool je preokret kreirao početkom drugog poluvremena. Prvo je Robertson izjednačio u 48., a gosti su poveli u 65. minuti. Stvorena je gužva u domaćem šesnaestercu, a nakon udarca Gakpoa i brojnih odbijanja vratar Areola je ugurao loptu u svoju mrežu.

West Ham je imao snage za povratak te je do boda stigao u 77. minuti. Bowen je ovaj put bio asistent, a nakon lijepog trzaja glavom za 2-2 je pogodio Antonio. U samoj završnici Liverpool je bio centimetrima blizu novog vodstva i pobjede, ali je žestoki udarac Elliotta završio na okviru vrata.

U posljednje četiri ligaške utakmice Liverpool je upisao tek jednu pobjedu, uz jedan remi i dva poraza te je sve sporiji u utrci za naslov prvaka koju vodi s Arsenalom i Manchester Cityjem. Ima dvije utakmice više i bod manje od Manchester Cityja, te utakmicu više od Arsenala, ali i dva boda manje.

U nedjelju se igraju posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Bournemouth - Brighton, Tottenham - Arsenal i Nottingham Forest - Manchester City.