7.3 C
Mostar
Utorak, 9 ožujka, 2021

Bogdanović 17 poena u slavlju Jazza, Bucksi zaustavili Dallasov niz

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su osmu pobjedu u svom 12. ovosezonskom nastupu u NBA ligi uvjerljivo nadigravši na svom parketu Atlanta Hawkse sa 116:92.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u uspjeh je ugradio 17 koševa, tri skoka i asistenciju za gotovo 27 minuta provedenih na terenu. Susret je bio riješen velikom 21:0 serijom Jazza krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom se domaći sastav odvojio na nedostižnih 103:74. Bogdanović je šutirao za dva 3:7, za tricu 3:5, a pogodio je i oba slobodna bacanja.

Najefikasniji u sastavu Utaha bio je Donovan Mitchell sa 26 poena, dok je Atlantu predvodio Cam Reddish sa 20 ubačaja.

Košarkaši Milwaukeeja su u uzbudljivoj završnici svladali Dallas 112:109 prekinuvši pobjednički niz Mavericksa od četiri utakmice.

Iako je najučinkovitiji kod domaćina bio Giannis Antetokounmpo sa 31 pogotkom i devet skokova, ključne koševe postigao je Khris Middleton koji je s dvije vezane trice zaostatak od 103:105 pretvorio u prednost 109:105 1:47 minuta prije kraja. Middleton je pogodio i oba slobodna bacanja za 111:107 7.8 sekundi prije isteka vremena, potom je Luka Dončić polaganjem smanjio na 111:109 da bi Brook Lopez jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavio rezultat na 112:109 1.6 sekundi prije isteka vremena i tako ponudio priliku Mavsima da tricom odvedu susret u produžetak, no Dončić nije bio precizan.

Middleton je susret okončao sa 25 koševa, dok je Dončić bio nadomak novog “triple-double” učinka sa 28 poena, 13 asistencija i 9 skokova.

Prvaci Los Angeles Lakersi na svom su terenu nadigrali New Orleans Pelicanse sa 112:95 iako su gosti u prvom poluvremenu imali i 15 poghodaka prednosti (45:30). No, u nastavku je stvar u svoje ruke preuzeo LeBron James koji je sa 21 poenom, 11 asistencija i osam skokova predvodio Lakerse do pete pobjede u nizu kojom su zadržali vrh ljestvice kako u Zapadnoj konferenciji tako i u čitavoj ligi. Kod Pelicansa su najbolji bili Zion Williamson sa 21 ubačajem i 12 skokova te Brandon Ingram s 20 pogodaka.

Boston Celticsi zadržali su čelo Istoka sigurnom 124:97 domaćom pobjedom protiv Orlando Magica. Bila je to prva utakmica za Celticse nakon čak tjedan dana. Zbog pozitivnih testova na koronavirus morali su odgoditi posljednje tri utakmice, a i u ovoj su bili bez svog najboljeg igrača Jaysona Tatuma. No, to se nije osjetilo jer su petorica igrača postigla dvoznamenkast broj poena, najviše Jaylen Brown (21). Kod Magica, koji je četvrti put zaredom izgubio s dvoznamenkastom razlikom, najefikasniji je bio Aaron Gordon sa 17 koševa.

Rezultati NBA utakmica igranih 15. siječnja:

Sacramento – LA Clippers 100:138
Utah – Atlanta 116:92
Boston – Orlando 124:97
Cleveland – New York 106:103
LA Lakers – New Orleans 112:95
Oklahoma City – Chicago 127:125 (produžetak)

14. New Orleans 11 4 7 36.4
  15. Minnesota 11 3 8 27.3