Hamilton slavio u Silverstoneu s probušenom gumom

Britanac Lewis Hamilton ostvario je novu, treću ovosezonsku pobjedu u Svjetskom prvenstvu Formule 1. Slavio je u utrci za Veliku nagradu Velike Britanije iako mu se u posljednjem krugu probušila prednja lijeva guma.

Iako se činilo kako će Mercedes uvjerljivo do dvostruke pobjede u Silverstoneu, finiš četvrte utrke Svjetskog prvenstva u Formuli 1 ponudio je pravu dramu. Lewisu Hamiltonu je u zadnjem krugu puknula prednja lijeva guma, no šesterostruki svjetski prvak unatoč nezgodi slavio je na Velikoj nagradi Velike Britanije.

U lovu na 35-godišneg Hamiltona, koji je na tri kotača vozio zadnjih pola kruga bio je Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), koji je na kraju osvojio drugo mjesto zaostavši skoro šest sekundi. Treći je bio Charles Leclerc iz Monaca (+18.474).

Dva kruga prije kraja utrke guma se probušila i drugom Mercedesovom vozaču, Fincu Valtteriju Bottasu, koji je veći dio utrke proveo na drugom mjestu. Do ulaska u boks imao je više od pola kruga, no na kraju je zauzeo 11. mjesto.

Hamiltonu je ovo 87. pobjeda u karijeri, a sedma na stazi u Silverstoneu te je sada uvjerljivo vodeći u redoslijedu za Svjetsko prvenstvo s 88 bodova, 30 više od drugog Bottasa, a 36 više od trećeg Varstappena.

Za tjedan dana na stazi u Silverstoneu vozit će se još jedna utrka, 70th Anniversary Grand Prix, peta od 13 predviđenih utrka ovogodišnjeg SP-a.