14 C
Mostar
Subota, 27 veljače, 2021

Ibrahimović i Lukaku se vrijeđali, umalo i potukli

Nogometaši Intera prvi su polufinalisti ovosezonskog izdanja Talijanskog kupa nakon što su sinoć svladali gradskog rivala Milan s 2:1.

Sadržajnu utakmicu obilježio je incident između bivših suigrača iz Manchester Uniteda Romela Lukakua u dresu Intera i Zlatana Ibrahimovića u dresu Milana na kraju prvog poluvremena.

Alessio Romagnoli je napravio faul nad Lukakuom pred kaznenim prostorom Milana. U sve se umiješao Ibrahimović i krenula je žestoka rasprava puna psovki između Lukakua i Šveđanina, koja je umalo prerasla u fizički obračun. Obojica su dobila žuti karton. No tu nije stalo. Nakon posljednjeg sučeva zvižduka u prvom dijelu, dobacivanje se nastavilo i na putu do tunela, no smirili su ih suigrači.

Dodajmo da je Milan poveo preciznim udarcem Ibrahimovića (31. min.), no u nastavku je švedski veteran isključen zbog drugog žutog kartona u 58. minuti, a pritisak Intera u nastavku utakmice donio je preokret. Lukaku (71-11m) je izjednačio iz kaznenog udarca nakon prekršaja Rafaela Leaoa na Barelli, da bi Eriksen (90+7) sjajno izvedenim slobodnim udarcem duboko u sudačkoj nadoknadi “razoružao” sjajnog Tatarusanua na vratima Milana i osigurao prolazak Intera među posljednje četiri momčadi.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 88. minute kada ga je zamijenio upravo Eriksen, Ivan Perišić je bio na terenu za pobjednički sastav do 67. minute, dok je Ante Rebić igrao za Milan od 60. minute. Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup u momčadi Milana.