28.9 C
Mostar
Utorak, 9 kolovoza, 2022

Janković iz kornera pogodio za pobjedu Zrinjskog nad Tobolom

U prvoj utakmici trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige Zrinjski je u četvrtak u Mostaru pobijedio ekipu Tobola iz Kazahstana sa 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Janković u 76. minuti.

Tijekom cijele utakmice prvak BiH bio je bolji tim na terenu. Zrinjski je u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih akcija i prodora posebno po lijevoj strani, ali je nedostajao kvalitetan završni pas da bi se ugrozio gol gostujuće ekipe.

U finišu poluvremena jedna greška obrane mogla je skupo koštati Zrinjski, ali je nasreću Deble iz dobre pozicije pogodio samo prečku.

Na početku drugog dijela Zrinjski je imao dvije dobre prilike, ali se istakao golman gostujuće ekipe Mokin.

U 56. minuti Zrinjski ostaje s igračem manje nakon što je Čorluka dobio drugi žuti karton. Usprkos brojčanom deficitu prvak BiH je u 76. minuti uspio doći do gola, zahvaljujući fantastičnom udarcu Jankovića koji je iz kornera pogodio mrežu.

Do kraja susreta Tobol je imao jednu priliku za izjednačenje, ali je Čondrić obranio udarac Zhaksylykova.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za sedam dana u Kostanayu.