4.9 C
Mostar
Srijeda, 1 prosinca, 2021

Poraz Željezničara u Posušje, Široki slavio u Bijeljini

Nogometaši Posušja i Širokog Brijega upisali su pobjede u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Posušje je na svom terenu pobijedilo ekipu Željezničara sa 2:0, a strijelci su bili Lučić u 21. i Begić u 86. minuti.

Ekipi Posušja ovo je tek druga pobjeda u sezoni, uprkos kojoj ostaju na pretposljednjem mjestu na tabeli. S druge strane, Željezničar je pretrpio četvrti poraz i prepustio šestu poziciju ekipi Širokog Brijega koja je u Bijeljini pobijedila posljednjeplasirani Radnik sa 2:1. Golove za Široki Brijeg postigli su Ćavar u 12. i Brekalo u 28. minuti, dok je pogodak za Radnik postigao Šarić u 58. minuti.

Tri utakmice 14. kola odigrane su u subotu, a u derbiju kola Zrinjski je golom Bilbije pobijedio Sarajevo i izdvojio se na čelu prvenstvene tabele.

Susreti između Leotara i Slobode, te Rudara i Veleža završeni su bez pobjednika.

Posljednji meč 14. kola na raspodu je večeras od 19.30 sati, a sastaju se Tuzla City – Borac.