Rakitićev gol u 71. minuti donio Barceloni važnu pobjedu

Ivan Rakitić ušao je u igru u 64. minuti susreta 31. kola la Lige između Barcelone i Athletic Bilbaa, a u 71. minuti je na dodavanje Lionela Messija zabio pobjednički gol za Katalonce.

Hrvatski veznjak je odlično pratio akciju Lea Messija, koji se pokušao probiti kroz gustu obranu gostujuće momčadi. Kad je Argentinac izgubio loptu u pokušaju driblinga, na nju je naletio Rakitić, ušao u kazneni prostor i mirnim udarcem sa 7-8 metara svladao nemoćnog vratara Athletica.

“Raketa” je ulaskom u igru zamijenio Sergija Busquetsa.

Ranije danas nogometaši madridskog Atletica ostvarili su 15. prvenstvenu pobjedu u španjolskoj La Ligi, nakon što su na gostovanju kod Levantea slavili s minimalnih 1:0 (1:0), dok su Valladolid i Getafe odigrali 1:1 (1:1).

U srijedu su na rasporedu tri od preostalih pet utakmica 31. kola, a sastaju se: Alaves – Osasuna, Real Sociedad – Celta Vigo (19.30 sati) i Real Madrid – Mallorca (22.00).