11.8 C
Mostar
Četvrtak, 22 travnja, 2021

Šarićevi Sunsi u ogledu najboljih momčadi lige svladali Jazz

U dvoboju Šarićevih Phoenix Sunsa i Bogdanovićevog Utah Jazza, dviju trenutačno najboljih momčadi lige, do pobjede 117:113 je nakon produžetka došao Phoenix.

Šarić je za pobjednike za 11 minuta ubacio šest poena, uz osam skokova i jednu asistenciju, a kod poražene vodeće momčadi lige Bogdanović je u 39 minuta igre zabio 20 koševa, no imao je loš šut, pogodio je samo jednu tricu iz osam pokušaja.

Jazzeri su izborili dodatno vrijeme tricom Donovana Mitchella 11 sekundi prije isteka regularnog vremena, nakon čega je Booker promašio šut za pobjedu Phoenixa. No nakon pet minuta Sunsi su ipak slavili, što im je sedma pobjeda u nizu. Upravo je Booker dobro uveo svoju momčad u produžetak, a zaključio ga je Paul preciznim slobodnim bacanjima. Utah nijednom nije povela u tih pet minuta ekstra-vremena.

Ofenzivnih 16 skokova Phoenixa i loš šut za tri poena Utaha (11-44) bili su ključ utakmice u kojoj je domaćin na poluvremenu vodio 51:40, no u trećoj četvrtini gosti su zaigrali sličnije sami sebi, zabili su 38 i s prednošću 77:78 zahvaljujući šutu sa sirenom Conleyja krenuli u četvrtu četvrtinu, koja je bila puna naboja kao da se igra doigravanje, nitko nije ni za milimetar popuštao i svaki napad činio se ključnim i presudnim. Sunsi su pri kraju susreta ipak nekako došli do četiri poena prednosti, no nisu to obranili i morali su u produžetak.

Najbolji u redovima Phoenixa je s 35 ubačaja bio Devin Booker, dok je Chris Paul dodao 29 poena i devet asistencija. Kod Jazza Mitchell je zabio 41 koš, dodavši osam skokova.

Utah (38-13) je i dalje na vrhu NBA lige, ali Phoenix (36-14) mu se približio na dvije pobjede zaostatka.

Denver je kao domaćin pobijedio San Antonio sa 106:96, a Luka Šamanić je za Spurse odigrao nešto više od četiri minute te postigao dva koša uz dva skoka i jednu asistenciju.