Mostar
Četvrtak, 9 veljače, 2023

SP Katar: Nizozemska i Senegal prošli dalje

Radiotelevizija Herceg-Bosne

U izravnom dvoboju za plasman u drugi krug Svjetskog nogometnog prvenstva Senegal je svladao Ekvador rezultatom 2:1, dok je u drugom susretu skupine A prvo mjesto potvrdila Nizozemska pobjedom 2:0 nad domaćin Katar.

Senegal je u dvoboju s Ekvadorom tražio pobjedu koja bi ga odvela u osminu finala, a Ekvadoru je bio dovoljan i remi.

Sukladno tome, Senegalci su bili opasniji u prvom dijelu, a poveli su iz kaznenog udarca u 44. minuti.

Prethodno je Piero Hincapie u svom kaznenom prostoru srušio Ismaila Sarroa, koji je sam izveo jedanaesterac i pogodio za 1:0.

Ekvador je izjednačio u 68. minuti nakon ubačaja iz kuta, a strijelac za 1:1 bio je Moises Caicedo.

Taj je rezultat dvije minute stajao sam na semaforu. Nakon slobodnog udarca lopta dolazi do Kalidoua Koulibalyja koji pogađa za 2:1.

U završnici utakmice Ekvador nije uspio stvoriti niti jednu priliku i Senegal je zasluženo prošao dalje.

U drugom susretu ove skupine Nizozemska je očekivano bila bolja od Katara 2:0. Strijelci su bili Cody Gakpo u 26. i Frenkie De Jong u 49. minuti.

Nizozemska je natjecanje u skupini završila na prvom mjestu sa 7 bodova, Senegal nastavlja sa 6 bodova, dok su se od natjecanja oprostili Ekvador s 4 i Katar bez bodova.