11.8 C
Mostar
Četvrtak, 22 travnja, 2021

Zrinjski slavio protiv Sarajeva na Koševu

Nogometaši Sarajeva poraženi su od Zrinjskog s 1:0 u susretu 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je aktuelnom prvaku BiH nanio prvi ovosezonski poraz golom Juranovića koji je već u 4. minutu susreta zatresao mrežu golmana Kovaćevića.

Mostarci su u prvom poluvremenu bili mnogo bolji protivnik na terenu u imali su još nekoliko prilika za postizanje pogotka.

Sarajevo je prvu ozbiljniju šansu imalo tek u 60. minutu kada je Oremuš nakon ubačaja Sušića glavom šutirao pored gola Zrinjskog.

Zrinjski je u 68. minutu ostao s igračem manje na terenu nakon što je Magdić zbog igranja rukom kao posljednji igrač obrane dobio crveni karton.

Do kraja susreta Sarajevo je pokušavalo doći do izjednačenja, međutim obrana gostujućeg tima je uspješno otklanjala opasnosti pred svojim golom i Zrinjski je uspio odnijeti tri vrijedna boda.

Ranije danas su nogometaši Tuzla Cityja savladali ekipu Željezničara s 2:0, dok su Krupa i Široki Brijeg odigrali neriješeno rezultatom 1:1.