2 C
Mostar
Subota, 27 veljače, 2021

Halal proslava Dana općine Jajce: Načelnik zabranio svinjetinu na ručku, gosti plaćali pivo i vino

Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine Jajce održana je danas, 21.02.2020. godine u Hotelu Turist uz prisustvo brojnih gostiju, kako iz susjednih i prijateljskih općina i gradova, županija, tako i iz Republike Hrvatske. Svečanost je direktno prenosila Radio televizija Herceg Bosne.

Predsjedatelj vijeća Ivo Šimunović pozdravio je prisutne, naglasivši kako se kroz povijest uvijek podnosila žrtva za naš grad, za prirodna i povijesna dobra kojima je Jajce bogato. Neophodna je, naglasio je Šimunović suradnja i međusobno uvažavanje svih građana naše općine kako bismo uistinu ostvarili projekte koje kao vijeće podržavamo.

Pozdrave i čestitke uputili su i načelnik Općine Tomislavgrad Ivan Vukadin i premijer Vlade srednjobosanske županije, Tahir Lendo. Svečanost su glazbeno obogatili učenici Glazbene škole „Jakov Gotovac“ te zbor HKD-a Napredak Jajce.

Načelnik Općine Jajce govorio je o projektima i poticajima koje Općina provodi, te predstavio bilten koji jednom godišnje općina izdaje (pisan isključivo na bošnjačkom jeziku). U svom govoru istaknuo je kako su ljudi najvažniji resurs u gradu Jajcu, jer bez ljudi ne bi bilo grada, piše volimjajce.com.

Načelnik je očito zaboravio da dio ljudi o kojima govori imaju svoju kulturu, jezik, tradiciju, koja nije nužno bliska islamskoj kulturi. Svi govori danas uključivali su riječi kao što su „napredak, budućnost, uvažavanje ,ulaganja, jednakopravnost, europsku BiH…“ a da to u Jajcu nije tako pokazala je naizgled sitnica kao što je dogovaranje oko menija za svečani ručak. Hrvatima i svim ne-Bošnjacima koji su danas obilježavali Dan općine proslava je ostala u ružnom sjećanju. Načelnik Hozan koji od početka mandata naglašava da je načelnik svih građana, vodeći se izgleda samo šerijatskim zakonima, za svečani ručak ZABRANJUJE bilo kakvo svinjsko meso . Naravno, i bilo kakvo serviranje alkoholnih pića!

Gosti koji dolaze iz naprednijih Općina, iz isto tako miješanih sredina, ali i iz RH kao članice EU…ostali su nemalo iznenađeni činjenicom da su eto čini se došli u islamski grad, gdje načelnik zabranjuje da njegovi sugrađani, oni kojima to vjera ne zabranjuje – popiju što žele i nazdrave čašicom na svečanom ručku. Gosti su dobili pozivnicu za ručak, ali ako su htjeli popiti vino ili pivo, morali su to sami platiti.

Valjda je to Hozanova turistička strategija koja bi trebala donijeti neke bolje dane Jajcu.

Povezani članci

Ostanite povezani

7,520FansLike
85FollowersFollow
6,780SubscribersSubscribe

VRIJEME

Mostar
vedro
2 ° C
2 °
2 °
100 %
0.5kmh
0 %
Sub
17 °
Ned
13 °
Pon
15 °
Uto
16 °
Sri
17 °

NAJNOVIJE VIJESTI