Skip to main content

GO HDZ 1990 Mostar: Građani imaju pravo na istinu, a ne na zakašnjele reakcije

| Autor: RTV HB
  • Image
    uborak požar

Gradski odbor HDZ-a 1990 Mostar sa zabrinutošću prati razvoj situacije na području JP Deponija, zbog koje su nadležne institucije građanima Mostara uputile preporuke da zatvore prozore i izbjegavaju boravak na otvorenom, navodi se u priopćenju i dodaju:

"Smatramo neprihvatljivim da se građani o potencijalnoj ugrozi zdravlja obavještavaju tek kada je situacija već eskalirala do razine izvanrednih upozorenja. Mostarci imaju pravo na pravodobne, potpune i transparentne informacije o svim događajima koji mogu utjecati na njihovo zdravlje i kvalitetu života.

Od gradskih vlasti, uprave JP Deponija i svih nadležnih službi očekujemo hitno i jasno očitovanje o uzrocima nastale situacije, mogućim posljedicama za zdravlje stanovništva te mjerama koje se poduzimaju kako bi se spriječilo njezino ponavljanje.

Posebno naglašavamo da problem gospodarenja otpadom i stanja na gradskoj deponiji već godinama predstavlja jedno od ključnih komunalnih i ekoloških pitanja u Mostaru. Umjesto parcijalnih i privremenih rješenja, građani zaslužuju odgovoran pristup, dugoročnu strategiju i sustav koji neće ugrožavati njihovo zdravlje i okoliš.

GO HDZ 1990 Mostar poziva nadležne institucije da redovito informiraju javnost o svim relevantnim činjenicama te da zaštita zdravlja građana bude apsolutni prioritet.

Mostar ne smije biti grad u kojem se građani bude uz dim i upozorenja, a ostaju bez odgovora na pitanja tko je odgovoran i kako će se ovakve situacije spriječiti u budućnosti"

Podijeli:

FacebookTwitterShare