Diljem naše zemlje gdje žive Hrvati jučer su zapaljene prve adventske svijeće.
I ovog Adventa mnoge trgove središnje Bosne krase adventski vijenci. Tako je i u Kiseljaku, gdje je sinoć upaljena svijeća nade. Do Božića će zasjati još tri – svijeće mira, radosti i ljubavi.
Došašće je, poručeno je tom prilikom, sveto i blago vrijeme u kojem se katolici misama zornicama pripremaju za blagdan Kristova rođenja. Kiseljački župnik fra Antun Perković, blagoslivljajući adventski vijenac, pozvao je vjernike da danima pred nama daju veću duhovnu dimenziju.
S prvom nedjeljom Adventa i ulice Kiseljaka zasjale su u blagdanskom ozračju. „Proslavimo Božić zajedno, ne zaboravljajući ljude u potrebi i ne dopuštajući nikome da nam umanji radost Adventa i Božića“, poručila je predsjednica FBiH Lidija Bradara.
Advent u Kiseljaku održava se na Trgu kneza Radoje, gdje se nalaze grijani šator i kućice s bogatom gastro ponudom. Pred Kiseljačanima su tri vikenda ugodnog druženja, uz zabavni program u kojem je naglasak stavljen na domaća društva i glazbenike.
Tradicionalno, Kiseljak će i ove godine imati doček Nove godine na otvorenom. Organizatori najavljuju dobru zabavu za najluđu noć u godini.