Skip to main content

MUP HNŽ: Nulta tolerancija prema nesavjesnim i bahatim vozačima

| Autor: RTV HB
  • Image
    policija

Policijski službenici Uprave policije MUP-a HNŽ-a, Policijske uprave Čapljina, svakodnevno na području grada Čapljine vrše pojačane kontrole prometa s naglaskom na mirujući promet u svrhu zaštite svih sudionika u prometu, a posebno najmlađih sudionika – djece.

U sklopu tih aktivnosti početkom mjeseca u prostorijama gradske uprave održan je radni sastanak kojem su nazočili načelnik Policijske uprave Čapljina Ivan Milićević sa suradnicima i stručne službe grada Čapljine, na čelu s gradonačelnicom Ivom Raguž, priopćeno je u petak iz MUP-a HNŽ-a.

Na sastanku je zaključeno da će policijski službenici povećati svoju nazočnost u blizini škola i na prometnicama kojima se kreću učenici, kao i poduzimati zakonom propisane mjere protiv nesavjesnih vozača.

Kako se navodi, korištenjem tehničkih pomagala za evidentiranje prekršaja, policijski službenici su u kratkom vremenskom razdoblju dokumentirali i obradili 248 prekršaja nepropisnog parkiranja u blizini škola i u užem području grada.

Osvrnuli su se i na pojačanu kontrolu prometa u utorak kada je došlo do fizičkog napada na policijske službenike od strane dviju osoba, vlasnika nepropisno parkiranih vozila. Iz MUP-a su naveli da su obje osobe lišene slobode, a nad njima je provedena kriminalistička obrada pod nadzorom Županijskog tužiteljstva Mostar.

Stoga apeliraju na sve sudionike u prometu da se pridržavaju prometnih propisa i surađuju s policijskim službenicima, navodeći da su uvijek otvoreni za suradnju i spremni pružiti zaštitu svim sudionicima u prometu, a naročito najmlađim sudionicima.

Podjeli:

FacebookTwitterShare