Skip to main content

Održana radionica "Uloga i postupanje škole u prevenciji sekstinga"

| Autor: RTV HB
  • Image
    spes radionica

Ove srijede, u prostorijama Caritasa u Mostaru, u okviru projekta „Sigurnost na društvenim mrežama“, Centar za djecu, mlade i obitelj SPES realizirao je radionicu na temu „Uloga i postupanje škole u  prevenciji sekstinga“.

Radionicu za sve zainteresirane stručnjakinje i stručnjake u radu s djecom i mladima, predvodila je dr.sc. Kristina Sesar, psihologinja u Centru za mentalno zdravlje u Širokom Brijegu i profesorica na Studiju psihologije Filozofskog fakulteta, Sveučilišta u Mostaru.

Na samome početku, predavačica je predstavila pojam sekstinga i protumačila ga kao razmjenu seksualno eksplicitnog sadržaja. Budući da navedeni pojam sve češće uzrokuje različite oblike nasilja, predavačica je posebno skrenula pažnju na sve njegove oblike te ukazala kako je njegova raširenost, nažalost, sve veća među djecom i mladima.

Sesar smatra kako je uzrok sve češćoj pojavi sekstinga, ali i posljedica koje uzrokuje, zapravo promjena načina komuniciranja mladih.
„Prevencije nasilja nema bez svjesnosti i prihvaćanja problema, ali i akcijskog djelovanja“, zaključila je Sesar.
Cjelokupni projekt „Sigurnost na društvenim mrežama“  podržan je u okviru Regionalnog programa lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu 2 – ReLOaD2, kojeg financira Europska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP) uz podršku Grada Mostara.

U sljedećem periodu, projekt nastavlja s implementacijom kroz još jednu radionicu za stručnjakinje i stručnjake, nakon čega će roditelji,  bake i djedovi, ali napose i sami adolescenti imati priliku prijaviti se na određene radionice s ciljem informiranja i širenja svijesti o online nasilju te učenja o svim preventivnim načinima djelovanja protiv istoga.

Podjeli:

FacebookTwitterShare