Skip to main content

Zahvaljujući brzoj akciji policije drama u nevesinjskom selu brzo okončana

| Autor: RTV HB
  • Image
    doboj policija

Zahvaljujući policiji koja je reagirala brzo, i u veoma teškim uvjetima, drama u nevesinjskom selu, kada je migrant pucao iz napuštene kuće, je veoma brzo okončana, rekao je za RTRS Milenko Avdalović, načelnik općine Nevesinje.

- Sinoć je na sreću riješen problem koji se dogodio oko 18 kilometara od Nevesinja, u selu Zovi Do - rekao je Avdalović i dodao da očigledno nije bilo riječi samo o migrantu, jer je on posjedovao i oružje.

Istakao je da je situacija bila prilično nezgodna.

- Migrant se zabarikadirao u napuštenu kuću, odakle je bacio i bombu koja je lakše ozlijedila jednog mještanina. Nažalost, migrant je morao biti likvidiran - dodao je on.

Naveo je da se u Nevesinju ovih dana održava niz manifestacija, koje su imale veliku masovnost, kao i da je Nesevinje jučer obilježavalo slavu grada.

- Put Nevesinje - Berkovići je otvoren za promet, ali svakako je da će mještani morati biti oprezni i koordinirati sa policijom koja će ovih dana obilaziti teren i pratiti saobraćaj koji je frekventan - rekao je Avdalović.

U Policijskoj upravi Trebinje danas će biti održana konferencija za novinare o jučerašnjoj pucnjavi na policiju i mještane na području općine Nevesinje, prenosi RTRS.

Podijeli:

FacebookTwitterShare