Skip to main content

"Kraljice šoka" ostale bez pobjede i plasmana u četvrtfinale, prokockale šest golova prednosti

| Autor: RTV HB
  • Image
    rukometašice hrvatska
    Slika:
    Hrvatski rukometni savez/Facebook

Hrvatske rukometašice poražene su u Goteborgu s 23:22 (8:11) od Mađarske u posljednjoj utakmici Skupine I druge faze Svjetskog prvenstva. Bila im je potrebna pobjeda kojom bi ostale u borbi za četvrtfinale, no ispustile su šest pogodaka prednosti i upisale poraz, kojim su  ostale bez izgleda za prolazak u četvrtfinale, ali i bz mogućnosti nastupa u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Nevjerojatan poraz upisale su Hrvatice. Povele su golom Valentine Blažević u 44. sekundi utakmice, imale su u nekoliko navrata u drugom poluvremenu najvećih šest pogodaka prednosti te nisu ispuštale prednost od prve do 58. minute i izjednačenja golom Klujber. Potom je Kliviny pogodila za prvo vodstvo Mađarske na cijeloj utakmici 64 sekunde prije kraja, bio je to mađarski niz 5-0, ali usprkos svemu imala je Dejana Milosavljević priliku sa sedam metara donijeti barem bod, no nije iskoristila sedmerac!

Ovom pobjedom Mađarska je stigla na treće mjesto u skupini sa šest bodova, koliko ima i druga Crna Gora, ali Crna Gora je osigurala četvrtfinale zbog pobjede u međusobnom susretu, dok je Hrvatska četvrta s pet bodova. Na vrhu je Švedska s osam bodova, dok su na dnu senegal s tri i Kamerun bez bodova.