Povijesna pobjeda Plemića nakon čudesnog preokreta

| Autor: RTV HB
  • Image
    Kožulj za potpuni preokret Zrinjskog
    Slika:

Zrinjski je u prvom kolu Konferencijske lige pobijedio Alkmaar kod kuće 4:3 i tako uzeo tri boda u svojoj prvoj utakmici u skupini Konferencijske lige. Alkmaar je na poluvremenu vodio 0:3, no uslijedio je čudesni preokret prvaka BiH.

Gosti su u prvom dijelu dominirali. Najprije je u 10. minuti pogodio Van Brederode pa u 32. minuti Mijnans, a zatim i De Wit u 44. minuti.

U drugom dijelu momčad Krunoslava Rendulića potpuni preokret. Zvonimir Kožulj ušao je s klupe i u 48. minuti zabio za 1:3.

Ćorluka je zabio u 68. minuti. Lijevom nogom  s desnog krila pogodio je rašlje. Izjednačenje je odličnim golom s ruba kaznenog prostora Zrinjskom donio Hrvanović u 71. minuti.

Potpuni delirij na stadionu u Mostaru izazvao je Zvonimir Kožulj u 81. minuti. Kiš je pogodio stativu nakon odlične akcije, a Kožulj bio prvi na lopti i gurnuo ju u mrežu za 4:3.