Skip to main content

Iran i Rusija provode zajedničke mornaričke vježbe

| Autor: RTV HB
  • Image
    i

Iran i Rusija u četvrtak će provesti zajedničke mornaričke vježbe u Omanskom moru i sjevernom dijelu Indijskog oceana, izvijestila je iranska poluslužbena novinska agencija Fars. Vježbe se održavaju nekoliko dana nakon što je Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) proveo vojne manevre u Hormuškom tjesnacu.

– Stvaranje veće koordinacije i zajedničkog djelovanja u suzbijanju aktivnosti koje ugrožavaju pomorsku sigurnost, kao i borba protiv pomorskog terorizma, među glavnim su ciljevima ovih zajedničkih vježbi – izjavio je zapovjednik iranske mornarice Hassan Maghsoodloo, navodi Fars.

Tijekom ovoga tjedna IRGC je započeo niz vojnih vježbi u Hormuškom tjesnacu. Iranski državni mediji u utorak su izvijestili da će dijelovi tog strateški važnog pomorskog prolaza biti zatvoreni na nekoliko sati zbog „sigurnosnih mjera“ dok se ondje odvijaju vojne aktivnosti.

Vježbe se održavaju u vrijeme kada Sjedinjene Američke Države i Iran vode neizravne pregovore o nuklearnom pitanju u Ženevi, prenosi Reuters.

Podijeli:

FacebookTwitterShare