• Image
    Borac Zrinjski 1
    Slika:
    Facebook/HŠK Zrinjski

U derbiju 11. kola nogometne Premijer lige BiH Borac i Zrinjski u Banjaluci su odigrali neodlučeno 0:0.

Iako nije bilo golova, bila je to zanimljiva utakmica posebice u prvom poluvremenu.

U prvom dijelu obje momčadi pogodile su vratnicu. U 14. minuti Mario Ćuže pogodio je okvir gola, a dvije minute kasnije na drugoj strani šut Sebastiana Herrere s 25 metara također je zaustavila vratnica.

Podjela bodova u Banjaluci najviše odgovara Sarajevu koje je ranije danas u Konjicu pobijedilo Igman 2:1.

Na ljestvici vodeći Borac sada ima 26 bodova, drugo Sarajevo 23, a treći Zrinjski 22 uz utakmicu manje. Slijede Široki Brijeg s 19 i Velež sa 17 bodova, a i Široki i Velež imaju utakmicu manje u odnosu na Borac i Sarajevo.

U ponedjeljak će kolo zatvoriti Tuzla City i Velež.