Skip to main content

Široki na Pecari nanio prvi poraz Željezničaru ove sezone

| Autor: RTV HB
  • Image
    nk siroki
    Foto:
    NK Široki Brijeg/Facebook

Široki Brijeg pobijedio je Željezničar u nedjeljnom susretu u okviru osmoga kola WWin lige BiH na Pecari, a jedini pogodak na susretu zabio je Marin Ćalušić početkom drugoga poluvremena.

Za goste je ovo prvi poraz ove sezone u okviru domaćeg prvenstva. Ova utakmica bila je druga na nedjeljnom rasporedu WWin lige BiH, nakon što su prvu od 13 sati odigrale ekipe Sloge i Posušja koja je završila pobjedom Sloge (2:0), a u večernjem terminu od 19:45 sastaju se Zrinjski i Rudar, piše Jabuka.tv.

Prvo poluvrijeme

Željezničar je došao do pogotka u 12. minuti, ali u toj situaciji dosuđeno je zaleđe. Dobar pokušaj domaćih u 22. minuti, prvo je zaprijetio P. Stanić pa odbijena lopta dolazi do Sesara, ali dobro se obranio Željezničar u ovom naletu. Dvije minute kasnije ponovno Sesar sa svega nekoliko metara neometano puca, ali ravno u Muftića.

U 29. minuti Cvetanoski dobro prolazi po lijevoj strani, ali loptu šalje ravno u ruke Josipoviću. Dvije minute kasnije Posavac na sličan način uzvraća na drugoj strani, pokušao je ubaciti u peterac za M. Stanića, ali Lagumdžija intervenira na vrijeme tako da lopta nije ni došla do Stanića. Kako je vrijeme prolazilo, Široki je postajao opasniji po vrata gostiju. Marko Matić ima izglednu priliku u 36. minuti, pokušava sa svega nekoliko metara, ali ništa od pogotka.

Gosti su ponovno zabili pred kraj prvoga poluvremena preko Hamze Jaganjca, ali taj pogodak naknadno je poništen nakon VAR provjere zbog zaleđa u početku akcije. Na poluvrijeme se tako otišlo s početnih 0:0.

Drugo poluvrijeme

Glavni trener Širokog Brijega Dean Klafurić pogodio je s izmjenom kada je na poluvremenu umjesto Matića ušao Marin Ćalušić kojem je trebalo pet minuta do postigne pogodak. Sjajnu akciju odigrali su domaći, a igrač s klupe postiže zgoditak za prvo vodstvo na utakmici. Široki od 50. minute vodi 1:0.

Nakon postignutoga pogotka Široki je imao dvije dobre prilike u 81. i 83. minuti preko Kolarića koji je ušao u u 69. minuti. Prvo je Kolarić pucao, a odbijenu loptu pokupio je Ćalušić, no Muftić brani. Dvije minute kasnije Kolarić ponovno pokušava, ali neuspješno.

Željezničar je postigao još jedan pogodak, no i on je poništen zbog zaleđa u 87. minuti. Tri boda iz ovoga susreta na kraju su pripala Širokom Brijegu.

 

 

 

Podijeli:

FacebookTwitterShare