Široki Brijeg u okviru 19. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u petak dočekuje ekipu mostarskog Zrinjskog. Bit će to 77. susret između ovih momčadi, a tim povodom šef stručnoga stožera ekipe s Pecare Dean Klafurić naglasio je kakve su ovakve utakmice "praznik nogometa".
Klafurić je izjavio kako se vesele derbiju na Pecari.
"Činjenica da je toliko utakmica odigrano između ova dva kluba dokaz je da je to već postala tradicija i mi smo naravno spremni. Svi igrači maksimalno su posvećeni i rade bez pogovora i to je naša najveća snaga", rekao je Klafurić.
Šef stručnoga stožera Plavo-bijelih nije krio zadovoljstvo ni radom Uprave kluba.
"Zaista prate naš rad i omogućuju nam savršene uvjete. To je jedno bogatstvo. Osjećam povezanost partnera i sponzora kluba jer Široki Brijeg je jedna zajednica ljudi koji vole svoj klub i to se jednostavno osjeća u svakom djeliću grada. Naravno, moram pohvaliti i navijače koji su došli u velikom broju na posljednju utakmicu u Gabeli i bili su nam zaista velika podrška u onoj teškoj utakmici po onakvom terenu te se nadam da će ta pobjeda biti dodatni motiv da dođu i sutra", smatra Klafurić.
Branič Matej Senić istaknuo je dobru energiju koja vlada na treninzima uoči ovoga susreta.
"Atmosfera u momčadi je sjajna, svi jedva čekamo derbi, a ja pogotovo jer sam igrao u Zrinjskom godinu i pol dana. Imamo svoj način i svoj stil igre, ovaj smo tjedan analizirali protivnika i dat ćemo sve od sebe da na kraju slavimo. Budući da mi je sutra i 30. rođendan ja bih bio najsretniji da bude 3:0, ali bit će dovoljno i 1:0 za nas", kazao je Senić.
Što se tiče igračkog kadra, nastup Ivana Jukića upitan je nakon ozljede koju je zaradio u prošlom kolu u Gabeli, a Ilija Bagarić nije dovoljno oporavljen za ovaj susret.
Veliki hercegovački derbi igra se u petak u 18 sati na stadionu Pecara.
Hercegovački derbi na Pecari: Povijest, statistika i zanimljivosti uoči okršaja