Zrinjski preokretom do pobjede nad Slogom

| Autor: RTV HB
  • Image
    Zrinjski

U zaostalom susretu WWin lige BiH Zrinjski je u Mostaru pobijedio Slogu rezultatom 3:1.

Kao što se i očekivalo, tijekom čitave utakmice uglavnom se igralo na polovici gostiju, koji su svoju priliku čekali iz pogreške domaće momčadi.

Takva se situacija dogodila u 50. minuti kada je Toni Jović iskoristio nesporazum u zadnjoj liniji obrane "plemića", uzeo je loptu, šutirao s 20 metara, a lopta se odbila od Hrvoja Barišića i prevarila vratara Zrinjskog.

Nije dugo trebalo domaćim nogometašima da uzvrate.

U 61. izjednačio je Nardin Mulahusejnović, šest minuta kasnije za 2:1 zabio je Fran Topić, a priču je zaključio u 79. minuti Toni Šunjić pogotkom glavom nakon udarca iz kuta.

Na vrhu ljestvice nalazi se Sarajevo s maksimalnih 12 bodova, slijede Željezničar i Posušje sa po 10 bodova i utakmicom više u odnosu na Sarajevo.

Zrinjski je četvrti s 9 bodova iz tri susreta.

Nakon reprezentativne stanke nogometno prvenstvo BiH nastavlja se ovoga vikenda, a u središta zanimanja bit će sudar Zrinjskog i Borca, dviju momčadi koje su u zadnje četiri sezone po dva puta osvajale naslov prvaka.

Derbi se igra u nedjelju u Mostaru, od 19.45 sati.