Skip to main content

Brnabić: Stabilna i jaka Srbija je jamac opstanka RS-a i mira u čitavoj regiji

| Autor: RTV HB
  • Image
    Brnabic

Predsjednica srbijanske Skupštine Ana Brnabić kazala je u četvrtak kako je stabilna i jaka Srbija jamac opstanka Republike Srpske, kao i mira u čitavoj regiji.

"Vdimo da je naš narod u Republici Srpskoj izuzetno zabrinut, pa se tim povodim nekoliko puta obratio Dodik, kao i Stevandić. Stabilna i jaka Srbija jamac je opstanka Republike Srpske, kao i mira u čitavoj regiji. Ova destabilizacija koja može dovesti i do slabijeg ekonomskog rasta, problem je za naš narod", kazala je Brnabić.

Predsjednica srbijanske Skupštine je također ocijenila da su parlamentarni izbori na Kosovu koji će biti održani u nedjelju, 9. veljače od ključne važnosti za srpski narod u toj zemlji.

Prema njezinim riječima, to je prepoznao i kosovski premijer Albin Kurti te je zbog toga podržao studentske blokade u Srbiji i "to još iz Zagreba".

"Žao mi je što se studenti nisu ogradili od ove podrške. Pogotovo kada se zna da im je sveučilište u Prištini koje je izmješteno u Kosovsku Mitrovicu uputilo molbu ili zahtjev da to urade i u toj molbi su im objasnili da Kurti ubija Srbe na Kosovu", rekla je Brnabić.

Podjeli:

FacebookTwitterShare
Banner 1
Banner 1