Američke mornaričke snage godinama su plijenile oružje za koje se vjeruje da dolazi iz Irana za borce koje podupire Iran u Jemenu, a koje se obično prevozi ribarskim brodovima.
Središnje zapovjedništvo SAD-a, koje je odgovorno za vojne operacije na Bliskom istoku, priopćilo je da je Ukrajini poslano oko 1,1 milijun metaka kalibra 7,62 mm.
Streljivo - koje potječe od Iranske revolucionarne garde a bilo je namijenjeno snagama Hutija u Jemenu - zaplijenile su američke mornaričke snage u prosincu 2022.
"SAD je predan suradnji s našim saveznicima i partnerima na suzbijanju protoka iranske smrtonosne pomoći u regiji svim zakonitim sredstvima, uključujući sankcije SAD-a i UN-a, te zabranama", stoji u priopćenju Središnjeg zapovjedništva.