Skip to main content

U požarima na Havajima potvrđena smrt 106 osoba, za 1300 još se traga

| Autor: RTV HB
  • Image
    Požar na Havajima
    Foto:
    Požar na Havajima

Raste broj žrtava katastrofalnih šumskih požara koji su poharali havajski otok Maui. Prema najnovijim podacima, potvrđena je smrt 106 osoba. Traga se za njih još 1300. Američki predsjednik i prva dama, Joe i Jill Biden, otputovat će idući tjedan na Havaje kako bi obišli ljetovalište na otoku Mauiju.

Biden će se u ponedjeljak susresti sa spasiocima i preživjelima, kao i sa saveznim, državnim i lokalnim dužnosnicima, navodi se u priopćenju Bijele kuće.

Požari koji su progutali veći dio povijesnog grada Lahaine, nekadašnje kraljevske prijestolnice Havaja, najsmrtonosniji su u Sjedinjenim Državama u više od stoljeća. Vjeruje se da je u trenutku požara u gradu bilo oko 12.000 ljudi. Spasilačke ekipe s potražnim psima obilaze zgarišta i na dan pronalaze između 10 i 20 tijela. A pretraženo je manje od trećine grada.

Podijeli:

FacebookTwitterShare