Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik ponovno je izazvao pozornost javnosti svojom najnovijom objavom na društvenoj mreži X (bivši Twitter), u kojoj je uputio niz osobnih prozivki na račun predsjednika Stranke demokratske akcije (SDA) Bakira Izetbegovića.
U kratkoj, ali izrazito oštroj poruci, Dodik se izravno obratio čelniku SDA, komentirajući njegove godine, mentalnu oštrinu te političku i fizičku "težinu".
"Bakire, zovu me ljudi i kažu da si ostario i posenilio. Da svašta trabunjaš. Nejak si ti za mene. Nemaš ni ti dovoljno kila. I nikada se nećeš ugojiti", napisao je Dodik na svom službenom profilu.
Бакире, зову ме људи и кажу да си остарио и посенилио. Да свашта трабуњаш.
Нејак си ти за мене.
Немаш ни ти довољно кила.
И никада се нећеш угојити.— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 23, 2026