Dom zdravlja Domaljevac-Šamac nedavno je postao bogatiji za novo sanitetsko vozilo. Realizacijom ovoga projekta značajno je poboljšana opremljenost i kapacitet ove zdravstvene ustanove. U budućem razdoblju u planu su i drugi projekti koji će unaprijediti pružanje zdravstvenih usluga pacijentima.
Nabavka moderno opremljenog sanitetskog vozila realizirana je uz podršku Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine RH, Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH te Vlade ŽP i Općine Domaljevac-Šamac.
"Veoma je značajno za naše stanovništvo općine Domaljevac-Šamac, prvenstveno zbog unaprjeđenja kvalitete pružanja usluge našim pacijentima. Ta usluga će biti brža i sigurnija, što je najvažnije, ne samo za pacijente, nego i za osoblje koje se isto tako vozi u vozilu Hitne", ističe Mirjana Koturić, ravnateljica Doma zdravlja Domavljevac-Šamac.
U voznom parku Doma zdravlja Domaljevac-Šamac sada se nalaze četiri vozila – dva sanitetska te dva koja služe za prijevoz dijaliznih pacijenata u Odžak. I vozač Goran Leovac osvrnuo se na važnost realizacije ovoga projekta.
Više u prilogu: