Nakon uspješno organizirana prve Skupštine građana u srpnju 2021. godine, zahvaljujući zajedničkim naporima Vijeća Europe i Grada Mostara početkom iduće godine bit će održana druga Skupština građana Mostara.
Druga Skupština organizira se u sklopu projekta "Inoviranje demokratskog sudjelovanja na lokalnoj razini u Bosni i Hercegovini“, koji implementira Kongres lokalnih i regionalnih vlasti Vijeća Europe kao dio Akcijskog plana tog vijeća za Bosnu i Hercegovinu za razdoblje od 2022. do 2025. godine, priopćeno je iz Grada Mostara.
Tema druge Skupštine građana je iz strateške oblasti gospodarstva i turizma:"Turisti ostaju kratko u Mostaru i tako ne donose značajni prihod Gradu. Kako možemo postići da turisti u Mostaru borave duže i time doprinesu gospodarskom razvoju Grada Mostara?“.