Skip to main content

Izaslanstva OESS-a i MUP-a HNŽ razgovarala o sigurnosnoj situaciji

| Autor: RTV HB
  • Image
    s

Izaslanstvo OESS-a, predvođeno šeficom Terenskog ureda OESS-a u Mostaru Julijom Vitanovom, zajedno s višim političkim savjetnikom Glavnog ureda Guidom Almerigognom i timom Misije za vladavinu prava, sastalo se u utorak s ministrom unutarnjih poslova HNŽ-a Marijom Marićem i njegovim suradnicima te načelnikom Policijske uprave Čapljina Ivanom Milićevićem kako bi razgovarali o trenutačnoj sigurnosnoj situaciji.

Rasprava je bila usmjerena na jačanje međuinstitucionalne suradnje i unapređenje odgovora na incidente motivirane predrasudama, kao i na oblikovanje inicijativa s ciljem, među ostalim, jačanja povjerenja javnosti u agencije za provedbu zakona.

Zajednički je zaključak, ali i opredjeljenje, da je potrebno staviti naglasak na važnost koordiniranog, proaktivnog i na zajednicu usmjerenog pristupa zaštiti javne sigurnosti i stabilnosti, osobito u kontekstu mogućih provokacija koje se mogu pojaviti i biti usmjerene na povećanje napetosti u predizbornom razdoblju, priopćeno je danas iz županijskog MUP-a.

Podijeli:

FacebookTwitterShare