Polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća na mostarskom groblju Masline u utorak je obilježena 26. godišnjica smrti nekadašnjeg zamjenika ministra unutarnjih poslova Federacije BiH Joze Leutara, koji je preminuo od posljedica atentata 1999. godine.
Leutar je teško ranjen 16. ožujka 1999., kada je pod njegov službeni automobil u Sarajevu postavljena eksplozivna naprava. Preminuo je 12 dana kasnije, a nalogodavci i počinitelji napada do danas nisu otkriveni.
Na obilježavanju godišnjice Leutarov vozač Željko Ćosić podsjetio je na svoje ranije riječi da "dok se ovaj slučaj ne riješi, nema sreće na ovim prostorima" te istaknuo kako opstrukcija istrage pokazuje ozbiljne sustavne probleme. Ministar unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanske županije Marijo Marić ocijenio je kako je Leutarovo ubojstvo predstavljalo udar na državu.
Ćosić je najavio i objavu knjige "Ponovljeni život", u kojoj će, kako je naveo, iznijeti svoja saznanja o događajima vezanim uz atentat. Izrazio je žaljenje što u istrazi nema pomaka unatoč tome što su svjedoci još živi.
Obilježavanje obljetnice organiziralo je Ministarstvo unutarnjih poslova HNŽ-a.