Skip to main content

MUP RS pojasnio zašto se mađarski specijalci nalaze u Banjoj Luci

| Autor: RTV HB
  • Image
    mup rs

Policijski službenici Centra za borbu protiv terorizma Ministarstva unutarnjih poslova Mađarske, koji borave u službenom posjetu Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Srpske u Banjoj Luci, u okviru Centra za obuku u Zalužanima realiziraju vježbe i obuke s pripadnicima Specijalne antiterorističke jedinice Ministarstva unutarnjih poslova RS.

Kako je priopćeno iz MUP-a RS, cilj je suradnja i usavršavanje policijskih službenika koji izvršavaju najsloženije sigurnosne poslove i zadatke. Obuke se odnose se na temu medicinskog treninga, taktike borbe u skučenom prostoru, razmjene iskustava vodiča službenih pasa i reagiranja mehaniziranog tima u taktičkim situacijama, a sve su, kako se navodi, usmjerene na borbu protiv terorizma i reagiranja po tom vidu kriminaliteta.

Ove aktivnosti bit će nastavljene u sljedećim danima na više lokacija u Republici Srpskoj s ciljem profesionalnog usavršavanja i razmjene iskustava policijskih službenika Republike Srpske i Mađarske - navode iz MUP-a RS.

Ravnatelj policije RS Siniša Kostrešević i ravnatelj Centra za borbu protiv terorizma Ministarstva unutarnjih poslova Mađarske Janoš Hajdu potpisali su jučer u Banjoj Luci Memorandum o razumijevanju o jačanju policijske suradnje između MUP-a RS i Centra za borbu protiv terorizma MUP-a Mađarske u svrhu sprječavanja i otkrivanja krivičnih djela terorizma.

Suradnja obuhvaća borbu protiv terorizma, razmjenu informacija i najboljih praksi, tehničku i znanstvenu suradnju, te suradnju u oblasti zajedničkih obuka i treninga pripadnika koji izvršavaju najsloženije sigurnosne poslove i zadatke.

Podjeli:

FacebookTwitterShare