U Tuzli su tijekom protekla 24 sata preminule još dvije korisnice Doma umirovljenika koje su bile smještene u UKC-u Tuzla, čime je broj žrtava teškog požara porastao na 17. U bolnici su još dva pacijenta koji se nalaze na Klinici za interne bolesti.
Tužiteljstvo Tuzlanske županije najavilo je obdukcije preminulih te je potvrdilo preliminarni nalaz vještaka: požar je izazvao kratki spoj na kablu radioprijemnika koji je bio stisnut između madraca, zida i metalnog dijela kreveta, što je dovelo do mehaničkog i termičkog opterećenja kabla.
Obdukcije su pokazale da su žrtve preminule od gušenja, a jedno tijelo je bilo zahvaćeno plamenom. Tužiteljstvo je formiralo istražni tim koji nastavlja raditi na utvrđivanju svih okolnosti tragedije.