Skip to main content

Prvi udžbenik iz socijalne pedagogije u BiH

| Autor: RTV HB
  • Image
    Slika

Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru upriličena je promocija knjige „Socijalnopedagoški preventivni rad“ autorica, doktorica znanosti Anite Begić i Karoline Tadić - Lesko. Recenzentice su bile dr. sc. Slavica Pavlović s mostarskog sveučilišta i dr. sc. Erna Lučić s Univerziteta u Tuzli.

Izvanredna profesorica Slavica Pavlović je u svojem izlaganju u dvorani, ali i naknadno nama u izjavi rekla kako ova knjiga ima izuzetnu vrijednost jer je zapravo riječ o prvom udžbeniku iz socijalne pedagogije.

Audio file

Druga recenzentica knjige „Socijalnopedagoški preventivni rad“ dr. sc. Erna Lučić s Univerziteta u Tuzli kaže kako sam naziv knjige govori o tome kako su autorice objedinile socijalni i pedagoški pristup u preventivnom radu. 

Audio file
Image
Slika socijalna

Autorica Anita Begić nam je rekla kako je prevencija u BiH u poslijeratnom društvu jako zanemarena te smatra kako bi prevenciju trebalo uključiti u osnovnoškolsko obrazovanje.

Audio file

Suautorica knjige „Socijalnopedagoški preventivni rad“ Karolina Tadić – Lesko, govoreći o knjizi, odnosno udžbeniku koji je namijenjen studentima i profesorima, ali i roditeljima ističe i vježbe za opuštanje koje knjiga sadrži.

Audio file

Promocija ove vrijedne knjige bila je izuzetno posjećena, stručna javnost, kolege iz akademske zajednice, obitelj i prijatelji su došli podržati i pozdraviti rad ovih dviju autorica, dugogodišnjih praktičarki na svojim područjima rada koje dokazuju kako je prevenciju moguće živjeti, ali kako je nužno uključivanje i šire društvene zajednice. 
 

Podijeli:

FacebookTwitterShare