U Beogradu je danas održan sastanak regionalnih partnerskih organizacija koji okupljaju prijevoznike s predstavnicima transportne zajednice EU među kojima su bili i predstavnici konzorcija Logistika iz BiH. Tema je bila problem boravka vozača u zemljama EU. O svemu više za naš dnevnik govori koordinator Konzorcija „Logistika“ Velimir Peulić.
Od sastanka više se očekivalo. Očekivalo se rješenje za sve prijevoznike u regiji. No, konačnog rješenja još nema.
Još neće početi primjena AETR sporazuma u svim državama koje nisu u Europskoj uniji, odnosno da je vozač iz BiH radnik zaposlen u transportnoj kompaniji iz naše države, a nije turista.
Zahtjevi bh. prijevoznika razmatrani su i na jučerašnjoj sjednici VM na kojoj su zadužena nadležna ministarstva i Uprava za neizravno oporezivanja da do sljedeće sjednice idućega tjedna dostave informaciju o učinjenom povodom obećanja datim prijevoznicima kako bi blokade s početka ovog mjeseca bile ukinute.
Evo priče: