– Novoizabrani predsjednik SAD-a Donald Trump najavio je da će poništiti sve posljednje "glupe i radikalne" uredbe odlazećeg američkog predsjednika Josepha Bidena.
Na skupu u Washingtonu, Trump je ponovio ključna obećanja iz svoje predizborne kampanje, istaknuvši da će raditi na zaustavljanju ilegalne migracije, prekinuti sukob u Ukrajini i spriječiti izbijanje trećeg svjetskog rata.
"Svaka radikalna i glupa uredba Bidenove administracije bit će poništena u roku od nekoliko sati nakon što položim prisegu. Do sutrašnjeg zalaska sunca zaustavit će se i invazija na našu zemlju, jer će mjere granične sigurnosti koje ću predstaviti u inauguracijskom govoru biti najagresivniji i najbrži napori osiguranja granice koje je svijet ikada vidio", izjavio je Trump.
Najavio je i pokretanje "bez presedana" procesa deportacije ilegalnih migranata te istaknuo da će odmah započeti reforme u obrazovanju i vojnoj politici.
"Izbacit ćemo radikalne ideologije woke pokreta iz naše vojske, uklonit ćemo iz škola kritičku rasnu teoriju i transrodno ludilo te ćemo muškarce izbaciti iz ženskih sportova", poručio je Trump.
Također je naglasio da će prekinuti sukob u Ukrajini, koji je već duže vrijeme kritizirao zbog velikog broja žrtava i visokih troškova za američke porezne obveznike.
"Zaustavit ću rat u Ukrajini, okončati kaos na Bliskom istoku i spriječiti treći svjetski rat", dodao je Trump.
Inauguracija novog američkog predsjednika održat će se danas u 18:00 sati.
Trump najavio objavu tajnih dokumenata o ubojstvima Kennedyja i Martina Luthera Kinga
Novoizabrani predsjednik SAD-a Donald Trump obećao je objaviti dosad povjerljive dokumente o ubojstvima bivšeg predsjednika Johna F. Kennedyja, njegova brata senatora Roberta Kennedyja i borca za građanska prava Martina Luthera Kinga.
Istaknuo je da će njegova administracija poništiti "prekomjerne oznake povjerljivosti" s vladinih dokumenata, uključujući one povezane s povijesnim zločinima, što će biti prvi korak prema vraćanju transparentnosti i preuzimanju odgovornosti, prenosi **Russia Today**.
Ubojstva Kennedyja i Kinga i dalje su predmet brojnih teorija zavjere, uključujući mogućnost umiješanosti odmetnutih elemenata unutar američke vlade.
Trump je također nominirao Roberta Kennedyja mlađeg, sina senatora Kennedyja, za funkciju ministra zdravstva u svojoj administraciji.