Skip to main content

Uništen “Šumarak skriveni”

| Autor: RTV HB
  • Image
    Park šumarak skriveni.png

Dječje igralište i sportski teren poznat pod nazivom "Šumarak skriveni" u mostarskom naselju Raštani uništen je prije deset dana, a trenutačno se na prostoru gdje su se donedavno igrala djeca nalaze rupe nastale radom bagera.

Na terenu je još prije dva tjedna održan peti ragbi kamp u organizaciji Ragbi kluba Herceg, na kojem je sudjelovalo više od stotinu djece. Klub je igralište koristio temeljem odluke Grada Mostara iz 2017. godine, a u njegovo uređenje uloženo je gotovo 200 tisuća maraka.

Prema riječima susjeda koji živi uz sam teren, bager je izveo radove kojima je prostor uništen, no i deset dana nakon događaja, tvrdi, ništa nije poduzeto.

Ragbi klub Herceg zbog nastale situacije obustavio je rad, a djeca su ostala bez treninga. Roditelji izražavaju zabrinutost i spremnost pomoći, ali nitko zasad nema jasnu informaciju o razlozima uništenja igrališta niti o mogućim zakonskim posljedicama. 

Očekuje se da se Grad Mostar aktivnije uključi u rješavanje pitanja vlasništva i korištenja spornog terena.

Podijeli:

FacebookTwitterShare