U tri srednje škole u ŽP danas je započeo upis učenika u prve razrede, a u 12 ponuđenih smjerova ukupno se može upisati 198 učenika. Naša ekipa posjetila je dvije srednje škole u Orašju i provjerila kako je protekao prvi dan upisa.
U Srednjoj strukovnoj školi u Orašju učenicima su na raspolaganju četiri smjera: elektrotehničar, medicinski tehničar te nova zanimanja od ove godine, kuhari i konobari u mješovitom odjelu. Ukupno se može upisati 54 učenika, odnosno 18 po odjelu. U prvom krugu upisa za sada je popunjen smjer elektrotehničar, dok kod ostalih zanimanja ima još slobodnih mjesta.
Više u prilogu: