Skip to main content

Nezapamćena sramota Veleža: Primili pet pogodaka od kluba iz Andore i oprostili se od Europe

| Autor: RTV HB
  • Image
    velež
    Printscreen/YouTube

Nogometaši Veleža završili su svoj europski put već u prvom pretkolu Konferencijske lige, izgubivši od predstavnika Andore, Inter Club d’Escaldes, s ukupnih 6:2.

Nakon što je prvi susret na Grbavici završio rezultatom 1:1, Inter je u uzvratu u Andori slavio sa 5:1, te se s ukupnih 6:2 plasirao u drugo pretkolo gdje će igrati protiv grčkog AEK-a. Ovaj rezultat je značajan jer Inter do sada nikada nikome u Europi nije postigao više od dva gola, što govori o igri Veleža u večerašnjoj utakmici.

Velež je večeras u Andori zaprijetio već u 2. minuti kada je Mlinarić izašao sam pred golmana Adrija, no šutirao je izravno u njega. Nakon toga, uzbuđenja je bilo malo sve do pred kraj prvog poluvremena.

U 39. minuti Velež je imao priliku povesti iz penala, no kapetan Haskić je loše šutirao i pogodio stativu. Taj promašaj je negativno utjecao na čitavu ekipu koja je nakon toga psihički pala i u razmaku od samo pet minuta primila dva gola.

Najbolji igrač Intera, Lopez, prvo je u 43. minuti umakao obrani Veleža i savladao Hadžikića za 1:0, a potom ga je matirao i u 45+2. minuti za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu, Velež je pokušao stići makar do produžetaka, a u 53. minuti rezervisti Veleža su kreirali pogodak za 2:1. Jevtović je uposlio Oreča koji je preciznim udarcem savladao Adrija i vratio Velež u igru.

Međutim, do kraja susreta Velež nije uspio stići do poravnanja. Štoviše, u 57. minuti Inter je postigao treći gol kada je obrana Veleža ponovno izgledala amaterski, a Berlanga je sa 15 metara postigao lijep pogodak za 3:1.

U 84. minuti isti igrač je napravio potez utakmice kada je u duelu s Bajrićem primio loptu u kaznenom prostoru, napravio elegantan okret i rutinski savladao Hadžikića za 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Andreu u 90+2. minuti. Mostarci su razočarali nekoliko stotina vjernih navijača koji su ih došli bodriti u Andoru, kao i tisuće navijača u gradu na Neretvi koji su očekivali prolazak u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Inter - Velež 5:1/ukupno 6:2 (Lopez 43', 45+2', Berlanga 57', 84', Andreu 90+2' - Oreč 53')