Ostavke u Širokom Brijegu, remi sarajevskih rivala

| Autor: RTV HB
  • Image
    siroki

– U posljednjim susretima 8. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je derbi sarajevskih rivala između Sarajeva i Željezničara, koji je završio neriješenim rezultatom 1-1. U isto vrijeme, nekoliko klubova suočilo se s promjenama u trenerskim i upravljačkim strukturama.

Nakon poraza na domaćem terenu od Igmana (2-3), trener Sloge Doboj Vlado Jagodić dobio je otkaz, dok je trener GOŠK-a Danijel Pranjić ponudio ostavku nakon niza loših rezultata. Međutim, uprava kluba odlučila mu je pružiti podršku, što je bio slučaj i prošloga tjedna s Tonijem Karačićem na klupi Širokog Brijega.

Ipak, nakon novog poraza Širokog Brijega predsjednik Nadzornog odbora kluba i članovi tog tijela podnijeli su neopozive ostavke. Novonastala situacija  kriza dodatno usložnjava situaciju u Širokom Brijegu, dok njihovi susjedi iz Posušja dižu klub na svim razinama. Ipak, Posušje je jučer poraženo kod kuće od banjalučkog Borca s 0-2 te ostaje na četvrtom mjestu na ljestvici.

Sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara bio je najzvučnija utakmica kola. Iako je Sarajevo u susret ušlo kao favorit, domaći su uspjeli izvući samo bod, unatoč dominaciji u drugom poluvremenu. Trener Sarajeva izrazio je nezadovoljstvo rezultatom, dok je trener Željezničara optimistično istaknuo kako prvo poluvrijeme njegove ekipe može biti putokaz za nadolazeće utakmice.

Premijer liga BiH nastavlja se već za dva dana kada će u 9. kolu snage odmjeriti Sloboda i Sloga, dok je mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog na rasporedu u subotu, s početkom u 20.45 sati.