Skip to main content

Rubio: SAD će brzo odustati od pregovora između Rusije i Ukrajine ako nema napretka

| Autor: RTV HB
  • Image
    marko rubio
    Foto:
    FENA

Američki predsjednik Donald Trump će u narednim danima odustati od napora za postizanjem mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine ako se jasno ne pokaže da je takav dogovor moguć, rekao je u petak američki državni tajnik Marco Rubio.

„Nećemo nastavljati s tim naporima tjednima i mjesecima. Stoga sada trebamo odrediti vrlo brzo, i ja pritom govorim o danima, može li se to postići u idućih nekoliko tjedana. Ako je moguće, nastavljamo. Ako nije, onda imamo i druge prioritete na koje se trebamo usredotočiti”, rekao je američki šef diplomacije u Parizu nakon susreta s europskim i ukrajinskim vodstvom.

Rubio je naglasio da je Trump i dalje zainteresiran za postizanje dogovora, no i voljan napustiti pregovore ako nema znakova napretka.

Republikanski predsjednik je tijekom kampanje tvrdio da će zaustaviti rat u Ukrajini unutar prvih 24 sata u Bijeloj kući. Nakon izborne pobjede je ublažio te tvrdnje i najavljivao dogovor do travnja ili svibnja.

Rubiova izjava pokazuje sve veću frustraciju Washingtona zbog izostanka napretka u pregovorima u vrijeme dok je SAD suočen s rastućim geopolitičkim izazovima, prenosi Reuters.

 

Podjeli:

FacebookTwitterShare