- Diplomati u Vijeću sigurnosti UN-a odgodili su do petka glasovanje o rezoluciji o povećanju humanitarne pomoći u Gazi, a u Egiptu je održana još jedna runda pregovora kako bi se zaraćeni Izrael i Hamas dogovorili o novom primirju kako bi taoci mogli biti oslobođeni.
Glasovanje u UN-u je odgođeno usprkos tome što su Sjedinjene Države priopćile da sada mogu podržati izmijenjeni prijedlog koji bi zahtijevao da Izrael i Hamas dozvole korištenje "svih dostupnih ruta" za humanitarne isporuke.
Čak i dok su diplomatski napori nastavljeni, borbe u pojasu Gaze su se intenzivirale izraelskim bombardiranjem na sjeveru i jugu palestinske teritorije duge 41 kilometar i Hamasovim ispaljivanjem raketa na izraelsku komercijalnu prijestolnicu Tel Aviv, priopćili su dužnosnici.
Irački Kataeb Hezbollah, koji potiče od Islamskog otpora u Iraku, u priopćenju na Telegramu preuzeo je odgovornost za napad na izraelski Eilat. Iz Izraela nije bilo komentara.
Četrnaest Palestinaca ubile su izraelske snage u tri odvojena napada u četvrtak u sjevernom, središnjem i južnom pojasu Gaze, priopćili su medicinari. Hamasovi mediji navode da je direktor policijske stanice u Khan Younisu, koga je imenovao Hamas, ubijen skupa s članovima svoje obitekji u napadu na njihovu kuću.
Izraelski zračni napad uništio je kuću dr. Munira Al-Bursha, direktora ministarstva zdravstva Gaze, priopćili su medicinari. Bursh je ranjen, a jedna od njegovih kćeri je ubijena, navode medicinari.
Izraelska vlada pod premijerom Benjaminom Netanyahuom kaže da želi iskorijeniti Hamas, islamističku skupinu koja je 7. listopada poslala borce preko granice iz Gaze u južni Izrael, uzimajući oko 240 talaca i ubijajući 1.200 ljudi.