Skip to main content

Žuran sastanak Vijeća sigurnosti UN-a u ponedjeljak zbog ruskih napada u Ukrajini

| Autor: RTV HB
  • Image
    vs

Vijeće sigurnosti Ujedinjenih naroda sastat će se u ponedjeljak na zahtjev Ukrajine, nakon masovnih ruskih zračnih napada u kojima je poginulo više osoba te uporabe rakete najnovije generacije Orešnik, objavio je francuski dnevnik Le Monde na svojoj internetskoj stranici.

– Rusija je u svojim napadima na civile i civilnu infrastrukturu u Ukrajini dosegla zastrašujuću razinu ratnih zločina i zločina protiv čovječnosti – naveo je ukrajinski veleposlanik pri UN-u Andrij Melnik u pismu kojim je zatražio sazivanje sastanka, prenosi Beta.

Dodao je kako takvi napadi predstavljaju ozbiljnu prijetnju sigurnosti europskog kontinenta, narušavaju regionalnu stabilnost te nose ozbiljne rizike za međunarodni mir i sigurnost u širem smislu.

Ruska Federacija je u subotu službeno preuzela odgovornost za uporabu balističke rakete srednjeg dometa poznate pod nazivom „Orešnik“ u regiji Lavov.

Podijeli:

FacebookTwitterShare